Schodołaz STAIRMAX – Jedyny na świecie schodołaz samoobsługowy

Schodołaz STAIRMAX – Jedyny na świecie schodołaz samoobsługowy

Przedstawiamy Państwu mobilny schodołaz do samodzielnej obsługi bez konieczności pomocy osoby asystującej. Schodołaz przeznaczony będzie dla osoby fizycznej, której wózek inwalidzki wymagał wcześniejszej adaptacji do schodołazu.

Dlaczego wybór padł na schodołaz gąsienicowy STAIRMAX? Ponieważ jest to jedyny na świecie schodołaz który przywraca osobie na wózku inwalidzkim pełną niezależność. Mobilne transportery osób niepełnosprawnych na wózkach wymagają asysty drugiej osoby, która obsługuje schodołaz podczas wspinaczki w górę/w dół schodów. W przypadku schodołazu STAIRMAX obsługa jest w pełni autonomiczna.

Podstawowymi wymaganiami przy obsłudze schodołazu są: dobra mobilność górnej części ciała – obręcz barkowa, właściwa koordynacja oraz siła fizyczna współmierna do wieku i masy ciała. STAIRMAX to schodołaz ściśle dostosowany do indywidualnego wózka osoby niepełnosprawnej  i nie ma możliwości stosowania go z innymi lub podobnymi wózkami inwalidzkimi. Przed rozpoczęciem korzystania ze schodołazu wózek pacjenta wysyłany jest do producenta w celu specjalnej adaptacji ramy do transportera STAIRMAX. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie będzie w pełni dostosowane do charakterystyki danego wózka inwalidzkiego.

Wykonanie schodołazu STAIRMAX jest solidne i jakościowe. Grube, antypoślizgowe gąsienice zapewniają bezpieczeństwo i gwarancję stabilności na schodach. Schodołaz wyposażony jest w poziome bolce stabilizujące, na które trzeba najechać wózkiem by móc następnie przechylić się w tył i oprzeć na schodołazie. Uchwyty zabezpieczające po bokach wyposażone są w głębokie haki mocno trzymające wózek pacjenta. Naklejka STOP umieszona na podstawie schodołazu informuje o bezpiecznej pozycji do przechylenia urządzenia na spocznik (gdy ruch odbywa się w górę) lub przechylenia urządzenia ze spocznika w dół na schody (gdy ruch odbywa się w dół). Za pracę urządzenia odpowiada silnik 12 V z podwójnym akumulatorem 2 x 6 V / 20 Ah. Schodołaz STAIRMAX można stosować zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków. Bezpieczne wymiary minimalne dla spocznika to 108 x 100 cm, maksymalny kąt nachylenia schodów wynosi 35° (można go sprawdzić za pomocą dołączonego wskaźnika). Udźwig schodołazu 110 kg. Obsługa schodołazu nie jest trudna jednak wymaga wprawy i przećwiczenia jazdy w górę i w dół schodów. Podczas dostarczenia schodołazu STAIRMAX nasz przedstawiciel udziela instrukcji obsługi z zakresu działania schodołazu oraz służy wiedzą na pytania i wątpliwości ze strony przyszłego użytkownika.

Galeria

INFOLINIA
Opłata za jeden impuls telefoniczny niezależnie od czasu połączenia, numer dostępny również z telefonów komórkowych
Katalog
Firmowy
Pobierz katalog